Зарплата в конверті. Що зміниться для українців

Уряд готовий до легалізації праці в Україні

П’ята частина усіх зайнятих українців працюють «без трудової». Це ризик, для працівника — залишитися без грошей та компенсацій (при травмі, наприклад), а для роботодавця — отримати штраф до 141 тис. грн.

Виявляє та штрафує за працю без оформлення трудових відносин Державна служба праці. У січні вона провела інформаційну кампанію. У фокусі — підприємства торгівлі, тимчасового розміщування та громадського харчування. У п’ятницю мали звіт у прем'єр-міністра щодо результатів.

Два тижні інспектори ходили підприємствами та роз’яснювали важливість оформлення трудових відносин. Відвідали 184 319 підприємств. Виявили 315 суб'єктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю. Тобто цих підприємств не існує, але ж люди там працювали. 700 українців взагалі ніяк не оформлені. Чи це не рабство?

Поки інспектори працювали «у полях», роботодавці масово почали надсилати до податкової повідомлення про оформлення трудових відносин. На роботу в сфері торгівлі, тимчасового розміщення та громадського харчування оформили понад 123 тисячі людей. Дуже крутий результат.

Зараз триває інспекційна кампанія — коли інспектори вже не роз’яснюють, а штрафують тих, хто так і не впорядкував трудові відносини з найманими працівниками. Далі - рейди по підприємствах будівельної галузі, сільського господарства, транспорту. Ми маємо дати українцям можливість працювати легально та отримувати за це гідну зарплату.

Уряд готовий до легалізації праці в Україні. А чому українцям важливо працювати «в білу»?

Ми часто засмучуємось та обурюємось рівнем пенсій наших рідних, але тривалий час багато хто з нас працював на двох-трьох роботах за «конверт». Кажемо, що платимо високі податки, але з податків тих платників, хто офіційно працевлаштований, державі нелегко забезпечувати соціальні виплати на тому рівні, якого потребують українці.

Ми дивимось на сусідні країни, а там кожна галузь має свої правила. Наприклад, цілком нормальною є погодинна оплата праці, але офіційно!

Саме таку ціль перед собою поставив уряд — за найближчі 5 років створити один додатковий мільйон легальних робочих місць для українців. Скажете, що амбітно та нереально? Ми маємо чіткий план дій. Осучаснення законодавства та створення всіх умов, а відтак робота та високі зарплати.

Український бізнес готовий до таких змін вже давно. Підприємці не один рік пропонували партнерство державі через створення додаткових робочих місць для людей, оскільки це розвиток бізнесу та інвестиції, зокрема і в людський капітал. Але таку ініціативу заважали втілити ті, хто й сьогодні проплачує мітинги, акції протестів та робить все, щоб не дозволити українцям жити краще.

Можу запевнити, що цього разу ми спільно з підприємцями працюємо над вдосконаленням законодавства й маємо чітке бачення для його втілення. Законопроект про працю дозволить працювати легально і стільки, скільки люди захочуть за гідну заробітну плату. Вже цього року в реальному вимірі очікуємо приблизне зростання заробітної плати на 8−9%.

Вірю, що в найближчі рокі ми, українці, будемо жити краще.

Опубліковано: https://nv.ua/ukr/opinion/trudoviy-dogovir-yak-uryad-legalizuye-pracyu-v-ukrajini-timofiy-milovanov-ostanni-novini-50071191.html